Share
Şampiyonlar Ligi’nden Kastamonu makalesi

Şampiyonlar Ligi’nden Kastamonu makalesi

DELO Şampiyonlar Ligi, kulübümüzle ilgili olarak makale yayınladı. Kastamonu’nun, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan ilk Türk kadın hentbol takımı olduğuna dikkat çekilen makalede, hırs vurgusu da yapıldı.

“Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Şampiyonlar Ligi grup aşamasında yer alan ilk Türk takımı olmasıyla çıtayı yükseltiyor” ifadelerine yer veren Şampiyonlar Ligi, Serpil İskenderoğlu kaptanlığındaki Kastamonu’nun deneyimini öne çıkardı. Öte yandan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının en iyi ikinci golcüsü Jovanka Radicevic de dahil olmak üzere dört Karadağlı oyuncuyu transfer eden Kastamonu için; “Hırsları yüksek ama yeterli olacak mı?” yorumuna yer verildi.

KASTAMONU KRONOLOJİSİ
Şampiyonlar Ligi, Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Avrupa’daki başarıyla ilgili kısa da bir kronolojiye yer verdi. O kronoloji şu şekilde:

*Kastamonu, son yıllarda iki kez elemelerde kaybettikten sonra grup aşamasında oynayan ilk Türk tarafı oldu.

*Türkiye şampiyonu 2016’da Challenge Cup’ta ikinci oldu ve 2018’de EHF Cup’ta yarı finale yükseldi.

*Dört Karadağlı oyuncu -Jovanka Radicevic, Majda Mehmedovic, Milena Raicevic ve Marina Rajcic- kadroyu güçlendirmek için getirildi

*Geçen sezon CS Minaur Baia Mare’yi EHF Finallerine taşıyan Rumen teknik direktör Costica Buceschi, Kastamonu’da yerini aldı.

Makalede ayrıca; “Kastamonu, DELO EHF Şampiyonlar Ligi’ne sürpriz bir katkı, ancak geçmiş sezonlarda hedefleri zaten yüksekti” ifadeleri yer aldı.