Share
Antrenörümüz Buceschi, Odense maçı öncesinde açıklamalarda bulundu

Antrenörümüz Buceschi, Odense maçı öncesinde açıklamalarda bulundu

 

Antrenörümüz Costica Buceschi, 12 Eylül Pazar günü oynanacak Odense Handbold maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Deneyimli antrenör zorlu maçların kendilerini beklediğini ifade ederek; “Odense maçının anahtarı kesinlikle maçın başından sonuna kadar savaşmak ve mücadele etmek” dedi.

“NELER OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”
Buceschi’nin açıklamaları şu şekilde: “Şampiyonlar Ligi hentbolun en zor ve en üst seviyesi. Hepimizin bildiği gibi Kastamonu, Şampiyonlar Ligi’ne katılan ilk Türk kadın hentbol takımı. Çok zor maçlar oynayacağız. Bu yüzden antrenmanlarımızı aynı şekilde zor devam ettirmemiz çok önemli. Bizim için art arda hem ligde hem Şampiyonlar Ligi’nde maçlar yapmamız çok iyi bir şey. Takımın zinde kalması açısından çok önemli ve çok güzel. Sonunda neler olacağını göreceğiz.”

“ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ”
Buceschi: “İlk maçımızı Odense ile yapacağız. Çok önemli bir maç. Çünkü çok iyi takımlar, çok iyi oyuncuları var. Sürekli Şampiyonlar Ligi’nde oynuyorlar. Umarım taraftarlarımızı tribünde görebiliriz çünkü onlara gerçekten çok ihtiyacımız var. Maç için sonuna kadar mücadele edip neler olacağını göreceğiz.”

“SAVAŞMAK VE MÜCADELE ETMEK”
Buceschi: “Maçın anahtarı kesinlikle maçın başından sonuna kadar savaşmak ve mücadele etmek. Odense, Kuzey ülkeleri nasıl oynuyorsa o şekilde oynuyor. Hızlı hücumlarda ve yerleşik hücumlarda inanılmaz hızlı ve başarılılar. Kendi takımım umarım savunmada iyi bir mücadele verirler. Çünkü rakibimiz gerçekten çok hızlı hücum yapıyor. Pazar günü neler olacağını hep birlikte göreceğiz.”

TARAFTAR BEKLENTİSİ
Buceschi: “Taraftarlarımızdan bizi maç içinde motive etmelerini ve bizim galibiyetimize katkıda bulunmalarını bekliyorum. Türk taraftarları hentbolu çok iyi biliyor ve çok seviyor. Destekleme noktasında çok ateşliler. Umarım onların desteğiyle mücadele edip maçı kazanırız. Dediğim gibi Şampiyonlar Ligi çok üst bir seviye. Biz de bu seviyede henüz yeni bir takımız. Dediğim gibi maçta göreceğiz.”

“HAZIR OLACAĞIZ”
Buceschi son olarak: “Hazır mıyım, bilmiyorum tam olarak ancak umuyorum. Bugün rakibimizle alakalı video analizimiz vardı. İki antrenmanımız daha var. Maç başladığında hazır olacağız diye umuyorum.”

 

Çeviri: Yasin Bacağıuzunoğlu