Share
Kulüp Başkanımız Mustafa Köklü ve yönetim kurulumuz basınla bir araya geldi

Kulüp Başkanımız Mustafa Köklü ve yönetim kurulumuz basınla bir araya geldi

Kulüp Başkanımız Mustafa Köklü, Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerimiz Anıl Cem Özcan ve Barış Kılıçkıran; ilimizde faaliyet gösteren yerel basın mensuplarımız ve ajans temsilcileriyle bir araya geldi.

Cem Sultan Bedesteni’nde düzenlenen basın toplantısında Kulüp Başkanımız Mustafa Köklü, kulübümüzün çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Kulüp Başkanımız Mustafa Köklü’nün açıklaması şu şekilde:

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak yeni sezona yeniliklerle başladık. Öncelikle şahsımın kulüp başkanlığında yeni bir yönetim kurulu oluşturduk, sonrasında kulübümüzün hedefleri doğrultusunda kadro yapılandırması gerçekleştirdik. Hem kurumsal anlamda hem de oyuncu kadrosu anlamında bu yapılanmamız da devam ediyor.
Bu sezon Süper Kupa’da İzmir ile Ankara’da oynadığımız maç, ilk resmi maçımızdı. Bu ilk resmi maçımızda istediğimiz sonucu alarak sezona kupayla başladık. Süper Kupa, olması gerektiği yerde Kastamonu’dadır ve tüm Kastamonulularındır.
Bilindiği üzere bu sezon üç kulvarda mücadele edeceğiz. Hentbol Kadınlar Süper Lig, DELO Şampiyonlar Ligi ve ilerleyen süreçte başlayacak olan Türkiye Kupası. İlklerin şehri Kastamonu, hentbolda da ilkleri başarmaya devam ediyor. Türk hentbolunu Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden ilk takım olmanın gururunu, başta Kastamonu olmak üzere Türkiye’deki tüm hentbol severlerle paylaşıyoruz.
Daha önce Challange Cup’ta final oynadık, EHF Cup’ta yarı final oynadık, Avrupa Ligi’nde başarılı sonuçlar aldık. Bunlar kulüp tarihimize altın harflerle yazılmıştır. Bu başarılarda emeği geçen tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine, değerli sponsorlarımıza ve Kastamonu halkına çok teşekkür ediyorum. Bu sezon ise çok farklı bir arenadayız. Bu farkı sadece söylemde değil attığımız her adımda hissediyoruz. Gerek kulüp kurumsal yapısı anlamında, gerek maç organizasyonu anlamında gerekse sportif olarak çok daha nitelikli ekiplerle bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz. Gerçekten bizim her geçen gün üzerine koyarak ilerlediğimiz, her anlamda tecrübe edindiğimiz bir süreçten geçiyoruz.
Spor ülkemizde maalesef sonuç odaklı ilerliyor. Ancak yaptığımız görüşmelerde ve bizimle ilgili tarafımıza iletilen görüşlerde görüyoruz ki organizasyon başarısı, pazarlama başarısı gibi konular Avrupa Hentbol Federasyonu’nun daha dikkat ettiği başlıkları oluşturuyor. Takımın kadro yapılanması, salonun uygunluğu, şehre ulaşımdaki kolaylıklar, seyirci sayıları gibi ayrıntılar Avrupa Hentbol Federasyonu tarafından çok ciddi bir şekilde inceleniyor. Bu noktada takım bütçesi demişken, şu gerçeklik de es geçilmemeli: Bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerimiz arasında en düşük takımın bütçesi 3 milyon Euro. Aramızdaki bütçe farkıyla, mücadele gücümüz kıyaslandığında takımımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kastamonu hentbolunun, Avrupa hentbol piyasasındaki yükselen ivmesinin artarak devam ettiğinden kimse şüphe etmemeli, bunu da vurguluyorum.
Türk hentbolunda 30 yılı aşkın süredir yapılmayan bir işe imza attık. Buralarda mücadele etmek kolay değil. Bu zamana kadar bu arenada bir Türk kadın hentbol takımının yer almaması, bu işin zorluğunun en güzel ispatı niteliğini taşıyor. Bizler Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk senemizde Şampiyonlar Ligi’ne adapte olma hızımızdan dolayı Avrupa’da takdir edilirken, maalesef ilimizde ve  ülkemizde eleştirilerin odağı haline gelebiliyoruz. Alınan iyi sonuçlarda takdir etmeyenler, kötü sonuçlarda kendilerini gösteriyorlar.
Şampiyonlar Ligi’nde ilk 3 maçta galibiyet alamadık. İyi oynadığımız maçlar oldu, kırılma anlarını değerlendiremedik. Süper Lig’de geride kalan 3 haftada 2 galibiyet ve İzmir’e karşı istemediğimiz bir de mağlubiyet aldık. Ancak bu süreçte şunun altını çizmekte kesinlikle fayda var: Bu takım 18 günde 6 maç oynadı. Bunların 3’ü deplasman. Yolculuk, antrenman temposu, maç temposu, hem Süper Lig’de hem Şampiyonlar Ligi’nde oynanan üst düzey maçlar düşünüldüğünde bu mağlubiyeti yorgunluktan kaynaklı bir nazar boncuğu olarak değerlendiriyoruz. Takımımızın sezon sonunda yine Süper Lig şampiyonluğunu şehrimize kazandıracağından eminiz.
Yoğun maç temposu, üst düzey maçlar önceden düşünülmedi, kadro yapılanması buna göre yapılmadı mı denilebilir. Bu söylemler de doğrudur. Ancak her olay kendi özelinde değerlendirilmelidir. Avrupa’daki transfer hareketliliğinin Mart ayında yaşandığı malumumuz. Bizde ise 5 Ağustos’ta antrenörümüz belirlendi, 15 Ağustos’ta bizler başkanlığı ve yönetim kurulunu aldık. Yaşanan bu belirsizlik bir nebze sekte vurmuş olsa da, her geçen hafta takımımızın daha iyi olacağını öngörüyoruz.
Biz Kastamonu olarak bir aileyiz, hentbol ailesinin de bir parçasıyız. Bu aileyi dayanışmayla bir arada tutacağız ve zorlukları yendikçe daha güçlü bir aile olacağız. Yapılan eleştirilerin, yazılan yazıların biraz önce bahsettiğim gerçekler doğrultusunda bir daha gözden geçirilmesini diliyoruz. Yapıcı her türlü eleştiriye açık olduğumuzun altını çiziyor, başta güzel memleketimiz Kastamonu’da yaşayan hentbol severler olmak üzere ülkemizdeki tüm hentbol severleri Şampiyonlar Ligi’nde el ele, omuz omuza olmaya davet ediyorum.