Share

Metz’e mağlup olduk

DELO Şampiyonlar Ligi altıncı haftasında Metz Handball’ı konuk ettik. Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma, 20-30 mağlubiyetimizle sonuçlandı.

Karşılaşma başa baş bir mücadele ve mücadelenin skora yansımasıyla başladı. Dakika 4.36’da temsilcimizin 3-2’lik üstünlüğü, karşılıklı atılan goller neticesinde dakika 12.11’de skor tabelasına 5-5’lik beraberlik olarak yansıdı. Bu dakikadan sonra istediklerimizi sahaya yansıtmakta güçlük çektik. Rakibimizin gollerine cevap veremeyince ilk yarıyı 9-13 geride kapattık.

İkinci yarıya da istediğimiz gibi başlayamadık. İkinci yarının ilk 5 dakikasında rakibimizin seri gollerine karşılık veremeyince; dakikalar 35.15’i gösterirken 10-18 gerideydik. Takımımız karşılaşmadan 20-30 mağlubiyetle ayrıldı.

GOL DAĞILIMI
Maçın en golcü ismi Metz Handball takımından 6 golle Astride N’gouan oldu. Takımımızdaki gol dağılımı ise şu şekilde oluştu: Jovanka Radicevic 5, Neslihan Çalışkan 4, Majda Mehmedovic 2, Milena Raicevic 2, Merve Durdu 1, Elif Sıla Aydın 1, Serpil İskenderoğlu 1, Nina Zulic 1, Ceren Demirçelen 1, Sara Kovarova 1, Francisco Ruth Joao 1.

GRUPTAKİ DURUM
Grupta 2 takım direk son 8 takım arasına kalacak. Sıralamada 3-4-5-6’ncı basamakta yer alan takımlar, son 16 takım arasında kalmak için Play-Off oynayacak. 7 ve 8’inci takımlar ise Şampiyonlar Ligi’ne veda edecek.

6 hafta sonunda gruptaki sıralama ve puanlar ise şu şekilde: Györi Audi ETO KC (12), Metz (8), Odense (8), Vipers Kristiansand (6), CSKA (6), IK Savehof (4), Krim Mercator Ljubljana (2), Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (0).

Gruptaki yedinci maçımızda 13 Kasım’da Györi Audi ETO KC’ye konuk olacağız.