Share
Macaristan’dan mağlubiyetle ayrıldık

Macaristan’dan mağlubiyetle ayrıldık

Macaristan Audi Arena Györ’de oynanan DELO Şampiyonlar Ligi 7’nci hafta karşılaşması, ev sahibi ekibin 37-20’lik üstünlüğüyle sona erdi. Müsabakanın ilk devresi de 19-9 Györ üstünlüğüyle tamamlandı. Bu karşılaşma öncesinde Macaristan temsilcisi oynadığı 6 karşılaşmanın 6’sını da kazanmış, takımımız ise henüz galibiyet alamamıştı.

7 Ülkede Canlı, 2 Ülkede Banttan Yayın
Györi Audi ETO KC ile Kastamonu Belediyespor arasında cumartesi günün oynanan karşılaşma Avrupa Hentbol Federasyonu dijital televizyonunun haricinde 7 ülkeden canlı yayınlandı. Türkiye’nin yanı sıra Macaristan, Romanya, Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya’da canlı olarak ekranlara gelen karşılaşma; Çekya ve Slovakya televizyonlarında ise dün saat 15.00’te banttan yayınlandı.

Gol Dağılımları

Györ’deki gol dağılımı şu şekilde oluştu: Nze Minko 6, Pintea 5, Oftedal 5, Egebakken 4, Fodor 4, Hafra 3, Despotovic 3, Lukacs 2, Dale 2, Blohm 1, Schatzl 1, Hansen 1.

Takımımızdaki gol dağılımı ise şu şekilde: Jovanka Radicevic 11, Neslihan Çalışkan 2, Sara Kovarova 2, Kübra Sarıkaya 1, Nina Zulic 1, Ceren Demirçelen 1, Majda Mehmedovic 1, Milena Raicevic 1.