Share

Maç sonu açıklamaları

Györi Audi ETO KC ile oynadığımız  DELO Şampiyonlar Ligi B Grubu 8’inci hafta karşılaşmasının ardından basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında Györi’den Antrenör Ambros Martin ve sağ kanat oyuncusu Dorottya Faluvegi, Antrenörümüz Costica Buceschi ve sol oyun kurucumuz Betül Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Ambros Martin
İlk olarak değerlendirmede bulunan Macaristan temsilcisi Györi Audi ETO KC’nin İspanyol Antrenörü Ambros Martin, maç sonrasında yaptığı açıklamada Kastamonu’ya organizasyondan ötürü teşekkürlerini iletti. Martin’in açıklamaları şu şekilde: “Öncelikle Kastamonu’ya ve Kastamonu Belediyespor’a güzel karşılamaları ve atmosferleri için teşekkür etmek istiyorum. Bizim gibi bir takımda oynamak onlar için çok zordu. Ama sonuna kadar savaşırlar.”

Şampiyonlar Ligi’nde 8’de 8 yaptıklarının ve Şampiyonlar Ligi’nde 2021 yılını galibiyetle kapattıklarının hatırlatılması üzerine Martin şunları söyledi: “Bu yılı çok iyi bir şekilde bitirdik. Aldığımız galibiyetlerle takım içinde iyi transferler yaptık. İyi bir sinerji yakaladık. Umarım yılsonuna kadar bunu başarabiliriz.”

Costica Buceschi
Antrenörümüz Costica Buceschi’nin açıklamaları ise şöyle: “Györ izlemek başka bir şeydi, Györ’e karşı oynamak tamamen farklıydı. Maça çok iyi başladık ama maç sonuna kadar aynı kalmadı. 2022 yılı için daha çok çalışmalıyız çünkü 2021 yılındaki Şampiyonlar Ligi maçlarımız bu maçla bitti. Önümüzdeki yıl, Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon için kalan 6 maçımızda galibiyet istiyoruz ve alacağız. Hepsini kazanmak istediğimiz 6 maçımız daha var. Ama işimiz zor çünkü yeniyiz ve dünya şampiyonlarıyla oynuyoruz. Anahtarımız maçların geri kalanı için sonuna kadar savaşmak ve bunu tam olarak yapacağız.”

Dorottya Faluvegi
Györ’ün sağ kanat oyuncusu Faluvegi’nin açıklaması şöyle: “Bu iyi bir maçtı. Buraya gelen 6 taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bize moral veriyorlar. Bugün rakibimiz iyi mücadele etti ama biz de aynı şeyi yaptık. 8 galibiyetle bitirdiğimiz için mutluyuz. Aynı kalmasını diliyoruz.”

Betül Yılmaz
Sol oyun kurucumuz Betül Yılmaz şunları söyledi: “Györ’e karşı oynadığımız için biraz şanssızdık. Çünkü çok iyi ve çok tecrübeli oyunculara sahipler. 5 kez şampiyonlar ligi kazandılar. Maçın sonu için savaşmaya çalıştık ama o kadar başarılı olamadık. İkinci yarıda çok top kaybettik, bu da kaybetmemizin bir başka nedeni olabilir. Kalan maçlar için savaşacağız ve ne olacağını görmek için daha çok çalışacağız.”