Share

Alt yapımız 2’nci Lig’de

Kulübümüzün pilot takımı olarak projelendirilen Kastamonu Gençlik Spor Kulübü hentbol takımı, bu sezon itibariyle Hentbol Kadınlar 2’nci Lig’de mücadele edecek. Kulübümüz tarafından, Ankara Çankaya Eğitim Spor Kulübü’nün yarışma haklarının satın alınmasıyla başlayan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle hayat bulan Kastamonu Gençlik Spor Kulübü, ilimiz hentbol alt yapısındaki gençlerin kendilerini geliştirme yuvası olacak.

Lisansları takımımızda olan 16 sporcu, Kastamonu GSK’da kiralık lisansla mücadele edecek. İlerleyen zamanlarda alt yapı havuzunun genişletilerek sporcu sayısının da arttırılması hedefleniyor. Kastamonu Gençlik Spor Kulübü’nde antrenör olarak Selim Çimen ve Serhat Tokat görev alacak. Kastamonu GSK, bu sezon 2’nci Lig E Grubu’nda mücadele edecek.

Kastamonu GSK’nin E Grubu’ndaki rakipleri ise As Hentbol, Samsun Gençlikspor ve Kaleşehir Gençlikspor takımları oldu. Kastamonu GSK ilk maçında Samsun Gençlikspor ile karşılaşacak. 26 Aralık’ta Kastamonu Merkez Spor Salonu’ndaki müsabaka saat 14.00’te başlayacak.

Kastamonu Gençlik Spor Antrenörü Selim Çimen yaptığı açıklamada; “Kastamonu hentbolu için hayırlı olsun diliyorum. Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Kastamonu Gençlik Spor arasındaki bu birliktelikle beraber, hentbolda ileriye dönük güzel şeyler olacağını öngörüyorum” dedi.