Share

77 saat canlı yayında kaldık

DELO Şampiyonlar Ligi’nde mücadelemizde 8 hafta geride kaldı. Avrupa Hentbol Federasyonu tarafından, kulübümüzün oynadığı maçlardaki yayın istatistikleri paylaşıldı.

Buna göre şu ana kadar oynadığımız 8 karşılaşma 18 farklı ülkede yayınlandı. Maç saatinin bir saat olduğu düşünüldüğünde 8 karşılaşması toplamda 77 saat canlı yayında kaldık. Grupta kalan 6 maçıyla birlikte canlı yayın saatinin 150 saate yaklaşması ve gruplardan bir üst tura çıkmamız halinde ise canlı yayın saatinin 150’yi geçmesi bekleniyor.

12 Eylül’de oynanan DELO Şampiyonlar Ligi’ndeki açılış maçımız olan Odense karşılaşmasını 5 ülke canlı yayınlarken, Avrupa Hentbol Federasyonu’nun dijital televizyonu üzerinden tüm dünyada izlendi. Rusya deplasmanındaki CSKA maçımız en çok talep gören maç oldu. 19 Eylül’de Rusya’da oynanan karşılaşmayı EHF TV’nin yanı sıra Sırbistan (2 kanal), Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Rusya, Gürcistan, Çekya, Romanya (2 kanal), İsveç, Norveç, Danimarka, Macaristan ve Finlandiya televizyonları canlı olarak yayınladı. Ek olarak Romanya ve Hırvatistan kanalları maçın tekrarını da ekranlara taşıdı.

Total rakamlar
Avrupa Hentbol Federasyonu verilerine göre 2020-2021 sezonunda 530 milyon televizyon izleyicisine, 12 bin saat canlı yayına, 250 bin EHF TV abonesine, 400 milyon dijital ziyaretçiye, 60 milyon sosyal medya izlenmesine ve 11 milyon sosyal medya etkileşimine ulaşıldı.