Share
Hoş geldin Azenaide Carlos

Hoş geldin Azenaide Carlos

2022-2023 sezonu transfer çalışmaları kapsamında Angolalı sağ oyun kurucu Azenaide Danila Jose Carlos’u renklerimize bağladık. Son olarak Romanya’da Rapid Bükreş forması giyen 1.80 boyundaki Carlos, gelecek sezon başarımız için mücadele edecek.

KARİYERİ VE TAKIMLARI
1990 doğumlu deneyimli oyuncu Angola’da Primeiro de Agosto takımında kariyerine başladı. Ardından İspanya’da BM Bera Bera, Angola’da Petro Atletico, Hırvatistan’da HC Podravka Vegeta ve Romanya’da Rapid Bükreş formalarını giyen Carlos, gelecek sezon temsilcimizin başarısı için mücadele edecek.

Carlos 2012, 2016, 2018 yıllarında Afrika Kupası’nda altın madalya; 2011, 2015 yıllarında Afrika Oyunları’nda altın madalya kazandı. Carlos, 2019 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda 38 gol atarak, Angola Milli takımına katkı sağlamıştı.

 

 

 

Azenaide Carlos, transferinin ardından şunları söyledi: “Kastamonu ailesine katıldığım için çok mutlu ve heyecanlıyım. Yeni takım arkadaşlarımla tanışmak ve takım için elimden gelenin en iyisini yapmak için sabırsızlanıyorum. Farklı bir deneyim olacak ve ben bu deneyime hazırım.”